I Słoneczny Konkurs Recytatorski pn.”Brzechwa Dzieciom”

W dniu 23.03.2016r. w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno- Językowym „Słoneczko” odbył się I Słoneczny Konkurs Recytatorski pn. „Brzechwa Dzieciom”. Myślą przewodnią konkursu adresowanego do dzieci było zwrócenie uwagi na ponadczasowość wierszy Jana Brzechwy oraz zachęcenie najmłodszych do ich czytania. Oprócz pracy i wysiłku włożonego w nauczenie się wierszy w domu, dzieci z grupy Jeżyki pracowały nad tekstami pod okiem pań wychowawczyń. . Powtarzanie tekstu wierszy, zwracanie uwagi na intonację, tembr głosu, poprawność artykulacji, tępo mówienia to za mało i sprawiłoby, że nauka wierszy byłaby mało atrakcyjna i nudna. Dlatego nauczycielki przygotowały szereg zabaw mających na celu ułatwienie umiejętności taki jak: odgrywanie scenek do wierszy („Rozrzutny wróbel”, „Kwoka”, „Hipopotam”, „Tydzień”), ćwiczenie tekstu z podziałem na role oraz na wyrywki, zabawa autorska (Karoliny Myszk oraz Karoliny Maj) „Zepsute radio”, robienie przedstawienia za pomocą samodzielnie przygotowanych sylwet. Konkurs miał na celu: ukazanie dzieciom piękna języka polskiego, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości dziecka, odkrywanie aktorskich talentów, przezwyciężenie nieśmiałości i tremy.
Dzieci oceniała komisja w składzie:
Pani Ewa Tarapata- przedstawiciel Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Busku-Zdroju,
Pani Magdalena Majcher- neurologopeda, przedstawiciel grona rodziców z grupy Zajączki,
Pani Aleksandra Sitarska- sponsor nagród trzech pierwszych miejsc, przedstawiciel grona rodziców z grupy Zajączki,
Pani Ewelina Drzazga- logopeda Niepublicznego Przedszkola artystyczno-Językowego „Słoneczko”.
Jury po burzliwych obradach wyłoniło przedstawiciela, który będzie reprezentował Niepubliczne Przedszkole Artystyczno- Językowe „Słoneczko” w XIII „Małym” Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Otwórzmy drzwi do fantazji”- została nim – Zuzanna Podesek. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe w postaci najpiękniejszych baśni ufundowanych przez Niepubliczne Przedszkole Artystyczno- Językowe „Słoneczko” oraz pamiątkowe dyplomy.
Trójka laureatów wyróżnionych przez komisję to: Zuzanna Podesek w wierszu „Rozrzutny Wróbel”, Julian Socha w wierszu „Rozrzutny Wróbel”, Helena Walasek w wierszu „Hipopotam” cała trójka została nagrodzona darmowymi voucherami do Dziecięcej Krainy Quadów w Kamedułach. Serdecznie dziękujemy komisji za przybycie oraz owocną współpracę z Niepublicznym Przedszkolem Artystyczno- Językowym „Słoneczko”.